Syndrom spící hýždě
Postihuje lidi, kteří dlouho sedí v klidu a málo chodí. Syndrom se projevuje tím, že si tělo zvykne přenášet zátěž z hýždí na jiné části těla. . Sami lidé nevnímají, jak při dřepech posouvají pánev do stran nebo vytáčí kolena dovnitř. Pokud je cvičení provedeno nesprávně, pak hýždě nedostanou zátěž, půjde do kloubů a vazů, což bude velmi škodlivé. V takové situaci pomůže alespoň v začátcích trénink s trenérem, odborník nastaví správnou techniku provádění cviků s maximálním dopadem na cílové svaly.
Nedostatek svalové zátěže
Důvodem může být nesprávné rozložení zátěže nebo sebelítost, výsledek je stejný – hýždě nedostávají dostatečnou zátěž na svaly. Zeptejte se kteréhokoli trenéra a on vám řekne, že po kvalitním sezení by mělo být v trénované oblasti cítit napětí. Pokud po lekci nemáte pocit, že svaly hýždí jsou ve vysokém tonusu, pak byla lekce marná.
Monotita školení
Pokud na samém začátku tréninku 50 dřepů přineslo výsledky a za týden i mírně zpevnilo hýždě, neznamená to, že 50 dřepů bude v budoucnu stačit. Trénink pomocí stejného programu po nějaké době přestane přinášet pokrok. Důvodem je, že svaly si rychle zvyknou na stejný typ zátěže.
Nejjistější způsob, jak přimět svaly, aby znovu pracovaly, je přidat váhu, změnou váhy svaly pracují jinak, je také nutné zvýšit počet opakování.
Samotné dřepy nepomohou napumpovat hýžďové svaly, to vyžaduje jinou zátěž. V programu by měly být různé variace výpadů, je třeba používat jiné náčiní, nahrazení činky talířem mění zátěž, i když cvik zůstává stejný. Měnit by se měla i intenzita cvičení, je třeba střídat statické a dynamické.
Nesprávná výživa
I když si trénink správně naplánujete a po technické stránce jej provedete správně, nepřinese výsledky v kombinaci se špatnou výživou. Tělo je jedno, a proto neexistuje způsob, jak zlepšit konkrétní část těla, aniž by to ovlivnilo zbytek. Kvalitativní složení těla přímo závisí na kvalitě výživy, tělesná hmotnost, elasticita pokožky a dokonce i nálada závisí na stravě. Nejhorší vliv na stav kyčlí mají slaná jídla a konzervanty, ty zadržují v těle tekutinu, což konkrétně postihuje oblast kyčlí.
Nesprávné provádění cvičení
Nedostatečná nebo příliš velká amplituda, nesprávná poloha zad, naklonění těla na jednu stranu, dokonce i nesprávné dýchání – všechny tyto aspekty negativně ovlivňují efektivitu tréninku. Nesprávné provádění cviků vede nejen k nedostatečnému účinku, ale i k poškození, zvláště při práci s těžkou technikou. Profesionální trenér vám pomůže vytvořit správnou techniku.
Přečtěte si více
Další materiály k tématu:
Výhody domácího fitness
Jak udělat prkno – nejlepší odrůdy
7 důvodů, proč cvičit silový trénink
Přečtěte si také:
Traumatická uretritida u mužů, jak léčit
Sims kód pro omlazení
Léčba akutní prostatitidy nejúčinnější léky pro
Jak léčit hemoroidy a anální trhliny
Doporučit dobrý lék na plíseň nehtů vajíčko 6 mm
Jaký druh psa na adenom prostaty je normální písmo
Rehabilitace po náhradě kolenního kloubu zdarma
Co dělat, když dívčí nohy a boty silně páchnou
Amoniak na houby na nohou recenze od skutečných majitelů testovací jízdy
Medicína arthrozan její účinek
Prostatitida, jak se projevuje chronicky
Stellaninová mast na obličej proti vráskám
Video jak píchnout nasolabiální rýhy nejlepší metoda
Koupel na plísně nohou 0,5
K čemu vedou zanedbané hemeroidy doma
Nejlepší krémy proti stárnutí ve střední cenové kategorii
Recenze plastového faceliftu 30
Léčba hemoroidů, kterého lékaře navštívit
Metas pro plíseň nehtů recenze analogy tohoto léku
Co pít, když dívky padají vlasy